Skočiť na hlavný obsah

Strunné nástroje s logem Pilgrim jsou neodmyslitelně spojeny se jménem Paul Tebbutt. První řada akustických kytar z dílny tohoto folkového multiinstrumentalisty a zručného stavitele strunných nástrojů se objevila na lokálním, tj. britském, trhu v polovině sedmdesátých let minulého století. Přes nepopiratelnou kvalitu zpracování nástrojů se firma během let příliš nerozrostla, což vedlo k ukončení výroby v polovině osmdesátých let. Modely akustických kytar vzniklé v tomto období nicméně patří k vysoce ceněným a vyhledávaným nástrojům.
 
K obnovení výroby došlo až v roce 2009, kdy Paul Tebbutt spojil své síly s firmy JHS. Od prvního modelu kytary Pilgrim Mayflower se produkce záhy rozšířila o široké spektrum strunných folkových nástrojů. V současné nabídce naleznete klasická banja, tenorová banja, banjolele, bluegrasové modely, resonátory nebo akustické mandolíny a mandoly.

Jejich společným jmenovatelem jsou prvotřídní použité materiály v podobě rezonančních dřev a hardwaru, díky kterým nástroje disponují skvělými herními vlastnostmi, čistým tónem a výbornou zvukovou projekcí. Charakteristický design s důrazem na detail a funkční stránku věci podtrhuje celkový dobrý dojem, který si spojíte s nástroji opatřené logem Pilgrim.

Svůj nástroj si z nabídky firmy vyberou jak úplní začátečníci, tak i profesionální hudebníci s vysokými nároky. Představuje tak dobrou volbu pro široké spektrum hráčů na strunné folkové nástroje i pro různé příležitosti. 

KDE KÚPIŤ
Icon Icon