TEL: +420 244 090 443

Eddy Finn

Ak nejaký nástroj zažíva v poslednom čase celosvetový boom, je to určite ukulele. Medzi popredného výrobcu tohto nástroja vo všetkých jeho variantoch patrí nepochybne firma Eddy Finn, ktorá pridáva ešte niečo navyše. V podstate od čias svojho vzniku v roku 2010 budí zaslúženú pozornosť nielen vďaka skutočne širokému spektru svojich nástrojov, ale taktiež vďaka ich často neobvyklým tvarom či dizajnovým úpravám.

V ponuke značky Eddy Finn tak okrem tradičných sopránových, tenorových a barytónových ukulele nájdeme aj ukulele v tvare populárnych cigar-box gitár, bendžoukulele alebo gitarlele. Nechýba ani ukulele vybavené piezosnímačom či ukulele zo série Beachmaster či Beachcomber, ktoré je celoplastové a vďaka tomu aj 100 % vodovzdorné a je teda ideálnym spoločníkom k vode aj na cesty. A nezabúda sa ani na vyznávačov hlbokých tónov, pre ktorých Eddy Finn vyrába basové ukulele v pražcovom aj bezpražcovom variante.

Okrem plastu však Eddy Finn stavia predovšetkým na vybrané dreviny, ako je lipa, palisander, koa, mahagón či smrek, a svoje nástroje vybavuje kvalitnou otvorenou alebo uzatvorenou mechanikou. K svojim nástrojom navyše ponúka aj pestrú škálu obalov a puzdier, od tých najlacnejších nylonových, cez gigbagy až po luxusné pevné puzdrá v mnohých farebných variantoch.

V ponuke Eddy Finn si tak určite vyberie nielen začiatočník, ale aj profesionálny hráč na tento dnes tak populárny nástroj.

späť na značky